styczeń10

Rok 2020 jest dla naszej firmy wyjątkowy. Obchodzimy bowiem ćwierćwiecze istnienia Statim Integrator.

Początki przedsiębiorstwa sięgają połowy lat 90-tych, kiedy rynek IT dopiero raczkował. Pamiętamy „horror” pluskwy milenijnej, zamówienia klienckie wysyłane faxem, byliśmy też świadkiem jak powstawał pierwszy portal internetowy. Z rozrzewnieniem i uśmiechem na twarzy wspominamy czasy, kiedy prędkość Internetu nie przekraczała 10 kb/s 😊  

Kiedy 25 lat prezes Piotr Wypijewski zakładał Statim Computer rozpoczął swoją przygodę składając komputery. Później szukając swojego miejsca w nowej rzeczywistości gospodarczej skoncentrował się na dostawach komputerów i osprzętu sieciowego.

Z czasem charakter i struktura przedsiębiorstwa mocno ewoluowały. Rozwój nowych technologii w połączeniu z działaniami B2B okazały się bardzo dobrym pomysłem. I tak z firmy zajmującej się stricte sprawami IT wyrósł integrator łączący w sobie 3 branże – IT, Audio-Video i Digital Signage.

Dzięki doświadczeniu zgromadzonemu na przestrzeni wielu lat oraz podążaniu z duchem czasu i rozwojem technologicznym znacznie poszerzyliśmy grupę klientów. Aktualnie koncentrujemy się przede wszystkim na dostarczaniu kompleksowych usług począwszy od zaprojektowania całej infrastruktury informatycznej poprzez wybór i wdrożenie najbardziej optymalnych rozwiązań AV czy DS.