Historia

Statim Integrator istnieje na polskim rynku od 1995 roku. Od ponad 29 lat wdrażamy najnowsze technologie informatyczne. Jesteśmy Platynowym Partnerem Dell Technologies. Firma Dell Technologies to synonim wiarygodności i wysokiego poziomu technologicznego, co przekłada się na działania naszej firmy. Współpraca z informatycznym gigantem daje naszym kontrahentom gwarancję serwisu na najwyższym poziomie, szeroką ofertę produktów, a co ważne w przypadku rozwiązań informatycznych – niezawodną obsługę posprzedażową i gwarancyjną. Sukcesywnie zaopatrujemy firmy w najnowsze technologie w dziale rozwiązań klienckich (komputery PC, laptopy, peryferia, akcesoria) oraz w dziale IT Enterprise (serwery, macierze, biblioteki taśmowe, rozwiązania sieciowe). Idąc z duchem cyfrowej transformacji stworzyliśmy wyspecjalizowany dział – Audio Video/Digital Signage. Ta synergia czyni Statim wyjątkowym w świecie biznesu. Nasza oferta zawiera pełen wachlarz usług i technologii umożliwiający kompleksową obsługę Klientów. Ponadto kładziemy bardzo duży nacisk na własną, przeszkoloną kadrę, która dba o współpracę na najwyższym poziomie.

Misja

Efektem połączenia kompetencji i kwalifikacji kilku branż są wieloletnie kontrakty, a także projekty, w których wszystkie działy Statim Integrator wspólnie dostarczają i integrują najnowszą technologię. Oprócz małych i średnich przedsiębiorstw obsługujemy duże grono klientów korporacyjnych. Od wielu lat mocno istniejemy na rynku zamówień publicznych. Od kilku lat jesteśmy liderem w branży wielkoformatowych nośników LED w Polsce. W ciągu 9 lat zainstalowaliśmy na terenie Unii Europejskiej ponad 1000 ekranów LED o łącznej powierzchni przekraczającej 6000 m2. Nasze realizacje znajdują się w największych centrach handlowych w Polsce, Niemczech, Finlandii, Rumunii, Czechach, Chorwacji, Estonii, Słowenii, Anglii, Serbii, Bułgarii, Bośni i Hercegowinie oraz na Węgrzech, Litwie, Łotwie i Słowacji.

Na początku 2020 roku uruchomiliśmy Showroom Statim Integrator, przy ul. Opalińskiej w Warszawie. Stworzyliśmy przestrzeń, która łączy w sobie kilka funkcji – prezentuje najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne z branż Audio-Video i Digital Signage, naszą ofertę, projekty i dotychczasowe realizacje firmy. Ponadto Showroom jest równocześnie przestrzenią biurową, w której pracownicy na bieżąco wykorzystują nasze rozwiązania i produkty oraz miejscem spotkań dla klientów, partnerów i kontrahentów firmy dzięki nowoczesnej sali konferencyjnej. Potwierdzeniem naszego profesjonalizmu są certyfikaty i autoryzacje globalnych dostawców sprzętu i oprogramowania. Od lat współpracujemy m.in. z: Dell Technologies, Lenovo, HP/Poly, Xerox, Intel, Microsoft, Samsung, NEC, Smart, LG Electronics, Kingston, Brother, Kramer, Creston, Logitech, Jabra, Eaton, Sonicwall, Vmware, Hikvsion, BenQ, Polsound, Shure. Zaufali nam m.in.: MASPEX, ITI Neovision S.A, TUiR Warta S.A., Tubądzin, MBANK, Reckitt Benckiser, Stalgast, Wienenberger Ceramika, The British School, ManpowerGroup, Hollywood S.A. Kongsberg Automotive, Bayer, oraz LPP S.A. - właściciel marek Reserved, Cropp, House, Mohito i Sinsay.

Piotr Wypijewski

Chairman of The Board

Piotr Wypijewski

Piotr Wypijewski 1 2
Cyprian Dominiak

AV/DS Director

Cyprian Dominiak

579A7669
Karol Krajewski

Regional Commercial Sales Director

Karol Krajewski

579A8424
Weronika Wypijewska

Sales Specialist

Weronika Wypijewska

579A1410
Magdalena Nawrat

Director of Marketing and Communications

Magdalena Nawrat

579A7951 copy
Agata Niewiadomska

Senior Acount Manager

Agata Niewiadomska

579A1202 crop
Andrzej Sikorski

Business New Technology Director

Andrzej Sikorski

579A8107
Grzegorz Markiewicz

IT Systems Architect

Grzegorz Markiewicz

579A2928
Paweł Wypijewski

Sales Director for the Public Sector

Paweł Wypijewski

579A0376 crop 1
Katarzyna Szostakowska

Sales Director

Katarzyna Szostakowska

579A8532