Piotr Wypijewski od 27 lat w polskiej branży IT

“Wytrwałość i dywersyfikacja najlepszą receptą na rozwój biznesu” – podkreśla Piotr Wypijewski, Prezes Zarządu Statim Integrator.

Dziś Statim Integrator jest rozpoznawalną marką na polskim rynku. Ta warszawska firma to nie tylko nowoczesny dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych. To także błyskotliwa historia polskiego biznesu IT, nierozerwalnie związana z osobą założyciela. Piotr Wypijewski jest jednym z weteranów branży, a przy tym człowiekiem nietuzinkowym, o ciekawych zainteresowaniach. I to właśnie z nim rozmawiamy, o skromnych początkach, błyskawicznym, wielotorowym rozwoju, odporności na kryzysy i… kosmitach. Przede wszystkim jednak o tym, jak prowadzić z sukcesami biznes przez 27 lat.

Zapraszamy do artykułu, który pojawił się w internetowym wydaniu ITReseller.

Piotr Wypijewski

Statim Integrator po raz 6. z rzędu Platynowym Partnerem Dell Technologies

Statim Integrator po raz 6. z rzędu został wyróżniony tytułem Platynowego Partnera firmy Dell Technologies. Firma Dell Technologies wyróżnia cztery poziomy partnerstwa: autoryzowany, złoty, platynowy i tytanowy. Osiągnięcie każdego z nich wiąże się ze spełnieniem rygorystycznych warunków w zakresie kompetencji i wolumenu obrotów jakie dany partner musi spełnić. Wraz z przechodzeniem na kolejne poziomy zwiększają się oferowane korzyści zarówno dla partnera jak i jego klientów. 

Zapraszamy do artykułu, który ukazał się w ITReseller:

https://itreseller.com.pl/statim-integrator-po-raz-6-z-rzedu-platynowym-partnerem-dell-technologies/

Wdrażanie rozwiązań serwerowych od A do Z

Serweryit.pl to przestrzeń, gdzie można znaleźć aktualne portfolio serwerów, macierzy dyskowych i bibliotek taśmowych firmy Dell Technologies. Na platformie serweryit.pl oferujemy możliwość samodzielnej konfiguracji serwerów w wersji rack lub tower. Ponadto to także źródło aktualnej wiedzy i ciekawostek na tematy związane z cyfrową transformacją. Ogromnym atutem platformy jest możliwość umówienia się za jej pośrednictwem na indywidualne konsultacje. Eksperci Statim Integrator łączą się z Klientem za pomocą Microsoft Teams i pomagają dobrać sprzęt. Więcej o konfiguratorze Seweryit.pl można przeczytać w najnowszym numerze IT w Administracji.

Rynek UCC wchodzi w nową fazę

Praca zdalna i hybrydowa sprawia, że sprzedaż rozwiązań UCC stale rośnie. „Ponieważ miejsca pracy u naszych klientów przeszły całkowitą transformację (zwiększyła się liczba sal konferencyjnych wyposażonych w profesjonalny sprzęt do wideokonferencji, prowadzenia wykładów, webinarów etc.) klienci będą przede wszystkim niezmiennie oczekiwać prostej integracji tych rozwiązań w ich lokalnych ekosystemach” – podaje w artykule jedną z przyczyn Karol Krajewski, Regional Commercial Sales Director w Statim Integrator. Zapraszamy do lektury artykułu w najnowszym numerze magazynu CRN na stronach 46-48.

Statim Integrator nagrodzony przez magazyn ITReseller

IT Reseller podczas uroczystej gali IT Champions 2021, w imieniu branży, niezależnych dziennikarzy, a przede wszystkim czytelników, uhonorował najlepsze firmy oraz liderów branży IT prestiżowymi nagrodami IT Champion 2021. Wydarzenie skupiło najważniejsze firmy w branży – od producentów sprzętu i oprogramowania, dostawców usług cyfrowych, aż po dystrybutorów. Warszawska firma, która łączy technologie z różnych obszarów: od rozwiązań IT enterprise, przez systemy audio-video, aż po digital signage. W zeszłym roku obchodzili 25-lecie istnienia, a kto nie widział ich showroomu, powinien go zobaczyć. Statim Integrator, bo o tej warszawskiej firmie mowa, drugi rok z rzędu wygrywa kategorię “Biznes Partner Roku”. Więcej informacji: https://itreseller.com.pl/

Recenzja branży IT po pandemii

Pandemia znacząco wpłynęła na każdą branżę biznesu. Również rynek IT nie oparł się tsunami COVID-19. Jak odnaleźli się w tym producenci i dystrybutorzy?

„Pandemia była katalizatorem zmian, które rozpoczęły się już dużo wcześniej. Zdalna praca i nauczanie, czy też sprzedaż online nie są przecież nowymi zjawiskami. COVID-19 sprawił jedynie, że zostały one spotęgowane. Tym samym pojawił się boom na urządzenia IT” – mówi Piotr Wypijewski, prezes Statim Integrator, który wspólnie z innymi przedstawicielami branży IT został zaproszony do Kapituły konkursu Channel Awards 2021organizowanego przez magazyn CRN.

Zapraszamy do lektury artykułu w magazynie CRN.

Statim Integrator i iMad Sp. z o.o. rozpoczynają współpracę

Apple, Samsung oraz ekrany LED ramię w ramię!

Statim Integrator i iMad Sp z o.o. zawarły umowę o współpracy, obejmującej zakres działań produktowych, jak i wdrożeniowych. Statim Integrator to firma, którą nasi czytelnicy znają nie tylko jako ekspertów z zakresu ekranów LED i wdrożeń szeroko rozumianych rozwiązań digital signage, ale też jako partnera, którego efektowny showroom służy jako studio nagraniowe dla IT Reseller TV. iMad to eksperci od rozwiązań Apple, zarówno od strony handlowej, jak i serwisowej (Apple Premium Service Provider and Authorized Reseller). Zapraszamy do lektury artykułu w internwtowym wydaniu ITReseller.

Wystartowała Akademia Logitech i Statim Integrator

Praca zdalna spotyka Digital Signage – eksperci z zakresu wideokonferencji wraz z wiodącą firmą na rynku DS w Polsce, wspólnie przybliżają idealnie uzupełniające się rozwiązania. Logitech i Statim Integrator, wspólnie prezentują możliwości drzemiące we współczesnych rozwiązaniach wideokonferencyjnych – a to wszystko z dodatkiem odrobiny magii. Startuje Akademia Logitech i Statim Integrator “PRAWDZIWA MAGIA LOGITECHA”. Pierwszy odcinek serii poświęcony jest Logitech Rally Bar. Zapraszamy do artykułu, który ukazał się na stronie ITReseller

Digital signage – zaraza nie zatrzymała rozwoju

Pandemia dała się mocno we znaki branży Digital Signage, ale nie zabiła jej kreatywności. Czas pokaże, na ile wprowadzone przez producentów nowości pozwolą wrócić dostawcom DS do stanu normalności. Zapraszamy do lektury ciekawej analizy tej gałęzi biznesu w dobie Covid-19, która ukazała się w Raporcie Cyfrowym magazynu CRN 4/2021. Razem z innymi ekspertami głos zabrał także Cyprian Dominiak, dyrektor działu DS i AV w Statim Integrator.

Pandemia zmieniła wymagania klientów

O tym, czego obecnie użytkownicy oczekują od profesjonalnych zestawów do wideokonferencji oraz w jaki sposób te preferencje spełniają zestawy xLEDpro i rodzinie kamer Logitech Rally, mówią: Paweł Cebulski - Head of Video Collaboration Poland & Baltics w Logitechu oraz Karol Krajewski - Regional Commercial Sales Director w Statim Integrator. Zapraszamy do artykułu, który ukazał się w Raporcie Cyfrowym magazynu CRN 4/2021

Rynek Digital Signage w cieniu pandemii

Rok pandemiczny uświadomił wszystkim jak dynamiczna musi być komunikacja z klientem/konsumentem. Na rynkach Europy zachodniej, gdzie firmy prywatne w pierwszym odruchu szukały innowacyjnych metod dotarcia do klienta spadek sprzedaży rynku DS w warunkach pandemii był mniejszy. Polska jest jeszcze na etapie rozwoju tego rynku- szacuje się, że digitalizacja komunikacji nad Wisłą wynosi między 25-30 proc., a w Europie Zachodniej nawet 80 proc.

Więcej na ITReseller.pl

Wideokonferencje okiem eksperta

Jak skutecznie zbudować system do wideokonferencji? Czy ta forma komunikacji będzie się upowszechniała także po 2020 roku? Podpowiada Cyprian Dominiak ze Statim Integrator. Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w ITReseller.pl 01/2021

Rozwiązania digital signage i audio-video w dobie pandemii

Pandemia COVID-19 dała się we znaki wszystkim. Odcisnęła piętno zarówno na naszym życiu zawodowym jak i prywatnym. Jeszcze kilka lat temu nikt nie podejrzewał, że większość naszych spotkań będzie odbywać się online. Dzisiaj to właściwie jedyna możliwość kontaktu zawodowego. Nawet jeżeli za jakiś czas wrócimy do biur i do tego, co przed pandemią było w dzisiejszym spostrzeżeniu normalnością, wiele z trendów, który pojawiły się w naszej rzeczywistości w ostatnich miesiącach pozostanie z nami na stałe.

Zapraszamy do lektury artykułu w magazynie Computerworld 12/2020.

Wdrożenie typu 360°

Raz na jakiś czas każdy integrator trafia na klienta, który szuka rozwiązania niekoniecznie najtańszego, za to optymalnego pod względem funkcjonalności.

Z taką właśnie sytuacją mamy do czynienia w przypadku wyposażenia sali szkoleniowej w biurowcu VEKA, położonym na terenie fabryki, w której produkowane są profile PVC do systemów stolarki otworowej tej niemieckiej marki.

Zapraszamy do lektury artykułu, który pojawił się w magazynie CRN 11/2020

Statim Głównym Partnerem Technologicznym wystawy w Centrum Sztuki Współczesnej

Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie gości pierwszą w Polsce wystawę austriackiej artystki Ursuli Mayer. Instalacja rozmieszczona jest w pięciu pomieszczeniach, atmosfera w nich panująca kojarzyć się może z futurystyczną scenografią filmów science-fiction. Firma Statim Integrator została wybrana na Głównego Partnera Technologicznego wydarzenia, które obejrzeć można aż do końca maja 2021.

Zapraszamy do lektury artykułu w najnowszy wydaniu magazynu AVIntegracje 11/2020

Nowoczesne biuro przygotowane do zadań specjalnych – praca w obliczu pandemii Covid-19

Projektując nasz Showroom, nawet nie przypuszczaliśmy, że nastaną tak trudne czasy – czasy w których bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem będzie bardzo ograniczony. Zastosowane najnowsze rozwiązania multimedialne świetnie się sprawdziły w obliczu nowej rzeczywistości, z którą przyszło nam się zmierzyć już w pierwszych dniach obostrzeń związanych z pandemią Covid-19.

Zapraszamy do lektury artykułu w internetowym wydaniu Computerworld Polska 11/2020

Wyścig na wielkoformatowym rynku

Rynek LFD (Large Format Display) rozwija się w zawrotnym tempie, napędza go szybkie wprowadzanie innowacji, ostra konkurencja cenowa między dostawcami, skracanie łańcucha dostaw i stale rosnący popyt. Jak zmienia się technologia i jak producenci radzą sobie w czasie pandemii? Czy technologia LED staje się coraz ważniejszym graczem?

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w magazynie Computerworld 09-10/2020

Showroom bez kompromisów

Niepozorny blok mieszkalny przy ul. Opalińskiej w Warszawie staje się obowiązkowym miejscem wizyt dla osób zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami digital signage. Kryje się w nim biuro, w którym prezentowane są technologie polskiej marki xLEDpro obecnej w kilkunastu krajach Europy. Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w magazynie CRN 10/2020.

Nagłośnienie statku kosmicznego – system audio w Showroomie Statim Integrator

W poprzednim numerze magazynu „AVIntegracje” rozmawialiśmy z Cyprianem Dominiakiem, dyrektorem działu AV/DS firmy STATIM Integrator o produktach i technologiach do wyświetlania obrazu, które znalazły się w otwartym z okazji 25-lecia działalności firmy showroomie. Jednak jego twórcy nie ograniczyli się tylko do prezentacji rozwiązań audiowizualnych... Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w magazynie AVIntegracje 10/2020.

„Nie żałuję żadnej decyzji”

„Raz na jakiś czas słyszałem taką radę, że Statim powinien się czymś wyróżniać, w czymś wyspecjalizować, bo inaczej przestaniemy się rozwijać i nie będziemy konkurencyjni. Długo nad tym myślałem, a w podjęciu ostatecznej decyzji pomógł nam przypadek” - mówi Piotr Wypijewski, prezes Statim Integrator.

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w magazynie CRN 9/2020.

Showroom rozwiązań LED firmy STATIM Integrator

(…) W najbliższych latach ekrany LED o różnych rozdzielczościach staną się zamiennikiem monitorów wielkoformatowych, a w sektorze biurowym i korporacyjnym prym będą wiodły rozwiązania Micro LED, które najpewniej również całkowicie wyprą wszystkie inne ekrany diodowe.

Zapraszamy do lektury artykułu w wydaniu 9.2020 magazynu AVIntegracje, w którym ukazała się rozmowa z Cyprianem Dominiakiem, dyrektorem działu AV/DS w Statim Integrator.

Statim w Magazynie CRN

Trudno o bardziej banalny początek działalności, a jednocześnie tak spektakularny jej rozwój, jak to było w przypadku Statimu. Warszawski integrator obchodzi właśnie jubileusz 25-lecia obecności na rynku. W tym czasie ulegał ciągłym transformacjom.

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się wydaniu 9/2020 magazynu CRN.

IT Champions 2020 – Statim Integrator wyróżniony trzema nagrodami

Podczas uroczystej gali IT Champions 2020, w imieniu branży, niezależnych dziennikarzy, a przede wszystkim czytelników, IT Reseller uhonorował najlepsze firmy oraz liderów branży IT prestiżowymi nagrodami IT Champion 2020.

Zapraszamy do relacji z Gali IT Champions 2020 w magazynie IT Reseller.

LED-y podbijają świat!

Profesjonalne zestawy wideokonferencyjne oparte na ekranach LED umożliwiają połączenia, które do złudzenia przypominają realne spotkania – mówi w wywiadzie Cyprian Dominiak, dyrektor DS/AV w Statim Integrator.

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w wydaniu Business Insider i Forbes Polska 08/2020.

Ekrany LED w służbie digital signage

Ekrany LED w przestrzeni sklepowej pojawiły się kilka lat temu. Stopniowo zaczęły wypierać monitory LCD i wszystko na to wskazuje, że jest to już trwały trend, szczególnie że oferta wielkoformatowych ekranów LED jest coraz bogatsza, produkty z roku na rok są technologicznie lepsze i co ważne dla inwestorów – coraz tańsze.

Zapraszamy do lektury artykułu w magazynie Shopping Mall Marketing 2020.

Kompleksowość i synergia – przepis na sukces

W życiu zawodowym największą satysfakcję przynoszą mu kompleksowe projekty. Praca z klientem nad stworzeniem koncepcji, umiejętne połączenie najnowszych technologii i realizacja zapewniająca wieloletnią eksploatację daje mu najwięcej powodów do dumy.

Zapraszamy do lektury wywiadu z Cyprianem Dominiakiem, dyrektorem działu AV/DS w Statim Integrator. Materiał ukazał się w magazynie Shopping Mall Marketing 2020

STATIM – Integrator na miarę XXI wieku

Firma Statim od 25 lat ma swój udział w rozwoju rynku transformacji. Łączy nowe technologie, wdraża cyfrowe rozwiązania, prowadzi odpowiedzialny biznes.

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w wydaniu magazynu Forbes 2/2020 poświęconemu laureatom nagrody Diamenty Forbes.

Siła wyświetlaczy w branży retail

Sektor retail nie może już funkcjonować bez digital signage. Największe sieci przyzwyczaiły nas do tego, że ubrania i inne towary oglądamy nie tylko na wieszakach, ale także na ekranach. Jednak aby efekt był powalający, potrzebny jest dobry i doświadczony integrator, taki jak firma Statim Integrator.

Zapraszamy do lektury artykułu w magazynie Visual Communication 06/2019

Raport ITwiz BEST 100

O spojrzeniu na polski rynek z perspektywy integratora, ograniczonej skali realizacji projektów cyfrowej transformacji, współpracy z Dell Technologies i innymi wiodącymi dostawcami technologii, a także o synergii obszaru IT oraz rozwiązań multimedialnych wspierających istotne procesy biznesowe, nowościach na rynku Digital Signage oraz otwarciu nowego showroomu mówią Cyprian Dominiak, dyrektor Działu AV/DS oraz Paweł Wypijewski, dyrektor sprzedaży do sektora publicznego w Statim Integrator 06/2019.

Ekologia i nowoczesność – Łączy nas pasja i praca

„Wybierz pracę, którą kochasz, a nie będziesz musiał pracować nawet przez jeden dzień w swoim życiu” – te słowa Konfucjusza są bardzo bliskie Piotrowi Wypijewskiemu, właścicielowi firmy Statim Integrator założonej w 1995 roku. Łącząc dwa światy – pasji i pracy, przedsiębiorstwo prężnie działa na rynku visual communication.

Zapraszamy do lektury artykułu, który ukazał się w magazynie Visual Communication 6/2019.

Przenikanie i łączenie technologii

W Statim Integrator najważniejsza jest lojalność, która przyświeca firmie w każdym aspekcie prowadzenia biznesu. Z kolei poszukiwanie coraz to nowszych rozwiązań i śledzenie aktualnych trendów nieustannie stymuluje do rozwoju wykraczającego nie tylko poza granice Polski, ale i Europy.

Więcej w artykule Galerii Handlowych 02/2019.

LEDowy zawrót głowy

Branża Digital Signage z każdym rokiem obejmuje swoim zasięgiem coraz większa przestrzeń sklepów, kin, banków, całych miast. A im większe zainteresowanie nowymi technologiami w komunikacji, tym większa mobilizacja podmiotów oferujących rozwiązania DS.

Zapraszamy do artykułu w Brandsit.pl, który ukazał się w lutym 2019 r.

Digital Signage na każdym kroku

Digital Signage jest stosunkowo młodą rodziną rozwiązań komunikacji cyfrowej. Jego zastosowanie zaobserwujemy w przeróżnych obiektach dostępne dla szerokiego spektrum odbiorców – począwszy od lotnisk, hoteli, dworców kolejowych, komunikacji miejskiej, sądów czy też w sieciach handlowych, usługowych, restauracjach – choć najczęściej są to fast foody.

Zapraszamy do lektury artykułu Brandsit.pl (01/2019), w którym wypowiada się nasz ekspert - Cyprian Dominiak, dyrektor działu AV/DS.