czerwiec6

20% – mniej więcej tyle kobiet, według różnych raportów, jest zatrudnionych w branży #IT. Nadal dominuje stereotyp, że jest to sektor bardziej odpowiedni do mężczyzn. Pocieszający jest jednak fakt, że z roku na rok, statystki pną się w górę. Jest jeszcze sporo do zrobienia w tym temacie, ale na horyzoncie maluje się pozytywny trend.

Potwierdza to chociażby cykliczne wydarzenie organizowane przez Arrow ECS Polska – #KobietywIT. Właśnie zakończyła się VII edycja tego spotkania. Firmę STATIM Integrator reprezentowały Kasia Szostakowska i Magda Nawrat. Główną bohaterką eventu była także kobieta – sztuczna inteligencja – #AI.

Pierwsze na scenie pojawiły się przedstawicielki firmy Trellix – Magdalena Ostrowicz i Katarzyna Winiarska-Wal. Temat przewodni ich prezentacji – „Jak AI wspiera nas w nowoczesnym podejściu do cyberbezpieczeństwa na przykładzie ich zawodowych doświadczeń”.

Z kolei o ochronie i bezpieczeństwie danych w oparciu na sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowym opowiedziała uczestniczkom Anna Rydel z Commvault.

Panie z IBM Joanna Frankiewicz, Anna Kulesza, Paulina Żyłkowska, zabrały nas w podróż w czasie po historii firmy #IBM w kontekście pracy nad rozwiązaniami AI. Opowiedziały również, co współcześnie oferuje producent w tej dziedzinie.

Z kolei Magdalena Bułkowska z #Arrow pokazała uczestniczkom na żywym organizmie jak działa #Copilot #Microsoft365 i jak można wykorzystać go w biznesie.

Wisienką na torcie środowego spotkania była gościni specjalna – dziennikarka Dorota Wellman. Przybliżyła charakterystykę swojej pracy w mediach. Głównym wątkiem opowieści był temat oswajania lęku, który towarzyszy nam często w pracy zawodowej oraz jak akceptować zmiany, które są nieodzownym elementem naszego życia.

Dziękujemy #Arrow za zaproszenie i gratulujemy świetnej organizacji.

​​​