kwiecień22

Aspekty pracy zdalnej dotykają nie tylko biznesu. Jedną z branż, która mocno odczuła restrykcje związane z pandemią koronowirusa to edukacja, między innymi uczelnie wyższe. Najbardziej dotknięte zostały uniwersytety medyczne, pedagogiczne i artystyczne, gdyż w tych instytucjach wielu zajęć ze względu na specyfikę przedmiotu nie można przeprowadzić zdalnie.

Uczestnicy konferencji online „Uczelnia na miarę potrzeb”, która odbyła się 22 kwietnia odpowiedzieli na kilka ważkich pytań. Jak organizować zajęcia w trybie zdalnym, aby nie przerodziły się one w chaos organizacyjny, jak przeprowadzić egzaminy na odległość. Zostaną także poruszone kwestie bezpieczeństwa danych osobowych.

Krzysztof Bulanda, Channel Channel z firmy BenQ, z którą firma Statim Integrator współpracuje od wielu lat, omówił z kolei zagadnienia związane z najnowszymi technologiami w zarządzaniu uczelnią podczas panelu „Narzędzia podnoszące efektywność i bezpieczeństwo prowadzenia zajęć”.

Podczas spotkania online został zaprezentowany Interaktywny monitor do edukacji 4K UHD 65” | RP6502, który dzięki wielu rozwiązaniom poprawia uczestnictwo w przygotowaniach do zajęć i sprzyjają współpracy poza danymi lokalizacjami i różnymi platformami nauczania.

Prezentacja odbyła się w Showroomie Cyfrowej Transformacji Statim Integrator. Nasi eksperci: Paweł Wypijewski, Mateusz Kałka oraz Łukasz Kubsik razem z Krzysztofem Starczewskim z firmy BenQ podczas połączenia online opowiedzieli o wszystkich funkcjonalnościach monitora.

Zapraszamy do kontaktu.